نگاهی کلی به سئو

داشتن یک وب سایت متناسب با شغلتان بدون اینکه بتوانید در رتبه های بالای نتایج موتور های جستجو از جمله گوگل قرار بگیرید نمی تواند بازدهی لازم را داشته باشد، شما با  سئو می توانید برند خودتان را ایجاد کنید، چون اگر هنگام جستجو درمورد کارتان دیده شوید به برند و نامی آشنا در آن حوضه تبدیل می گردید.

سئو پیاده سازی روش هایی هوشمندانه است جهت افزایش رتبه و رنک سایت در نتایج جستجو گوگل و دیگر موتورهای جستجو که موجب افزایش بازدید واقعی شود.

انتخاب درست کلید واژه

کلید واژه ها اجازه می دهند تا موتورهای جستجو بیشتر در مورد محتوای پست ها و صفحات سایت شما بگویند، کلمات کلیدی کلمات یا عبارات مهمی هستند که افراد به جستجوی آن ها علاقمند هستند.

از سوی دیگر، توصیفات متن بسیار مهم هستند زیرا شما می توانید از آن ها برای جلب توجه کاربران استفاده کنید.

شاخه های سئو

از روش های بهینه سازی می توان به on page  وoff page  اشاره کرد که شاخه های اصلی سئومی باشند.

سئو درون صفحه چیست؟ (On Page SEO)

SEO on page

سئو درون صفحه با کنترل مستقيم کدها و محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و … در ارتباط است؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود قرار می دهید مربوط به SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌ سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين تسلط را روي آن داريد. هر تغييري که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو خارج از صفحه چیست؟ (Off Page SEO)

بر خلاف روش سئو درون صفحه که توسعه وب سايت با کنترل بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام روش هایی است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود؛ یعنی تمام چيزهايي که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند.

 SEO Off Page در وهله اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (لینک هایی که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند_ back link) متمرکز مي‌شود، سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌ سازي موتور جستجو از طریق الگوریتم های جستوجو مي‌پردازد.

هدف از انجام سئو

هدف سئو رساندن مخاطب واقعی به شما و بهبود کسب وکار و ایجاد برند شما می باشد تای وب با در نظر گرفتن تمام نکات کلیدی و استفاده از مهارت بالا در این زمینه همواره تلاش کرده تا شما را به بازار هدف برساند.