cms اختصاصی یا سیستم های عمومی

معایب cms های اختصاصی

cms اختصاصی چیست؟

یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی را می توان به یک خودروی دست‌ساز تشبیه کرد  که تعداد اندکی از آن تولید شده است. صاحب خودرو در هنگام تغییرات یا تعمیرات احتمالی با مشکلات متعددی مثل نبود قطعات روبرو خواهد شد. از طرف دیگر وجود اشکالات مختلف کارکردی و امنیتی نیز در این خودرو دور ازتصور نیست چون احتمال شناسایی اشکال‌ها و رفع آن‌ها کمتر است.

معایب این سیستم ها

معایب سیستم‌های مدیریت محتوای اختصاصی را می توان به شکل زیر شرح داد:

اگر نگاهی به امکانات این سیستم ها کرده باشید متوجه خواهید شد که به مراتب امکانات کمتری نسبت به سیستم های بزگ دارند و البته که برای گرفتن همین امکانات اندک هزینه های زیادی باید کرد در صورتی که افزونه های زیادی هم ندارند.

اگر بخواهید تغییری ایجاد کنید یا سایت خود را توسعه بدید شما محدود خواهید شد چرا که این گونه cms ها دسترسی را محدود میکنند یا در برخی موارد اجازه دسترسی به سورس کدها را نمی دهند و این کار را در قبال دریافت وجه اضافه انجام می دهند.

از دیگر معایب میتوان به نداشتن ایمنی مناسب اشاره کرد چرا که تست های ایمن سازی که برای آنها انجام می گیرد به صورت گسترده نمی باشد همچنین معمولا نکاتی که برای سئو و رسپانسیو بودن سایت ها انجام می گیرد رعایت نمی شود و در آینده نیز برای به روز رسانی به مشکل بر خواهید خورد چرا که ناسازگاری با سیستم‌های جدید وجود دارد.

در شرایطی که CMSهای موجود پاسخگوی نیازهای طراحی سایت باشند، استفاده از سیستمی که بخشی از مزایای CMS را در اختیار شما قرار می‌دهد و در کنار آن معایب برنامه‌نویسی اختصاصی را نیز با خود به همراه دارد از نظر فنی و اقتصادی در اغلب موارد مقرون به صرفه نیست.

راه حل این مشکلات چیست؟

برآیند موارد ذکر شده به این معنی نیست که cms های بزرگ بهتر است و نه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی را پیشنهاد میدهیم، هردو میتوانند انتخاب مناسبی برای شما باشند زیرا هنوز یک فاکتور دیگر در تصمیم گیری شما تاثیرگذار است و آن چیزی نیست جز نوع کسب و کار شما.

مشاوران ما با در نظر گرفتن تمامی این موارد و نیازهای شما بهترین راه را برای کسب وکار شما پیشنهاد خواهند داد.